Branża budowlana

Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Na http://domygoralskie.com/technologie.html sprawdzisz, jak zamówić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i niezwykle drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone także w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]