Bezpieczeństwo i ochrona

Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz zamówić znaki BHP, kliknij tutaj.

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe opisanie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko stosowane są też w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są również warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]