Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Zobacz, gdzie nabyć tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są niesamowicie ważne w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy nie doceniać ich roli. Zobaczmy w takim razie w jakich miejscach można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – usprawniają znalezienie właściwego biura

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, szpitale. Sprawiają, że bezproblemowo znajdziemy właściwe miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz budynków, bo bardzo często możemy je także zauważyć w pomieszczeniach. To wielka grupa oznaczeń, które najczęściej spełniają funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w ogromnych budynkach – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z określeniami wydziałów. To powoduje, że szybko wyszukamy na przykład sekretarza czy wydział paszportowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez przepisy BHP. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o istotnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują także specjaliści do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (takich jak aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]